Litwa zebrała żniwo

Jesteśmy po 3 i 4 Rundzie Mistrzostw Polski 318 IS CUP PL, która odbyła się na Litewskim torze Nemunas Ring. W pierwszym wyścigu triumfował ze sporą przewagą na mecie zdobywca Pole Position Paweł Malczak przed Bartoszem Palusko i Mateuszem Bartkowiakiem, wyścig skończył się przed czasem wypadkiem Mikołaja Jóźwiaka, który kilkukrotnie dachował. Na szczęście z Mikołajem wszystko w porządku. 
Drugi wyścig dostarczył wielu emocji pierwsza dziesiątka zostaje odwrócona. Niestety wyścig nie obył się bez przykrych zdarzeń. Na 4 okrążeniu ulega wypadkowi Krzysztof Warzeszkiewicz, wyścig zostaje przerwany. Po uprzątnięciu wraku i zabezpieczeniu kierowcy, któremu na szczęście nic się nie stało, następuje restart wyścigu za Safety Car (SC). To nie koniec wypadków na Nemunas Ring na 2 minuty przed końcem wyścigu rozbija się o bandę Mateusz Bartkowiak, w zdarzeniu ucierpiał jedynie samochód kierowca bezpiecznie opuścił wrak. 4 Runda kończy się czerwoną flagą, wynik wyścigu według przepisów określa kolejność przekroczenie mety na okrążeniu poprzedzającym czerwoną flagę.

Jako pierwszy metę mija Paweł Malczak startujący z 10 pozycji, Bartosz Palusko oraz Przemysław Wójcicki. To nie koniec wrażeń, sędziowie nakładają na Palusko karę +25 sekund za wyprzedzanie poza nitką toru Bartka Grzeleckiego. Palusko spada na 12 pozycje w wyścigu, składa również protest na Pawła Malczaka, za kontakt „na spadaniu” w lewym zakręcie, Paweł dostaje również karę +25 sekund spadając na 10 pozycje.

Zwycięzcą wyścigu na chwilę obecną jest Przemysław Wójcicki drugie miejsce Mateusz Bartkowiak trzeci Karol Mirowski. Wyniki z 4 rundy są nadal wynikami prowizorycznymi, ze względu na odwołanie Bartosza Palusko do Głównej Komisji Sportu Samochodowego (GKSS) o odwołanie kary za wyprzedzanie poza nitką toru.  Pełne wyniki zawodów ukażą się niezwłocznie po decyzji GKSS.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *