Zapowiedź sezonu 2017

Od ostatniej powiewającej flagi mety w sezonie 2016 minęło pół roku. Nie oznacza to jednak, że w Stowarzyszeniu Kierowców BMW cup PL nic się nie działo. Organizatorom udało się wywindować Puchar na wyższy poziom. W sezonie 2017 nie jesteśmy już częścią klasy DN5 w WSMP a samodzielnym najliczniejszym Pucharem w ramach którego Zawodnicy będą walczyć o tytuł Mistrza Polski Pucharu 318 is cup pl.

Kierowcy rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Za nami już dwa cykle treningowe. Czasy okrążeń notowane przez kierowców tylnonapędówek przed sezonem utwierdziły nas w przekonaniu , że szykuje się bardzo wyrównany sezon. Pojawiło się kilka nowych nazwisk na torze, a uzyskiwali czasy jak starzy wyjadacze. ten rok to także sezon wielkich nieobecnych. zabraknie dwóch zawodników z zeszłorocznego podium : Konrada Tadli i Roberta Hudziaka. Oboje skupili się na wynajmie pojazdów i ich obsłudze w trakcie sezonu. Pomoc takich mistrzów dla ich klientów będzie za pewne nieoceniona. Zabraknie też między innymi Piotra Bany i „Virnika” , Szymona Waśkowskiego, Marcina Janińskiego, Tomka Patana. Wiekszość z nich stoczyła nierówna walkę z budżetem , a niektórzy wybrali inne dyscypliny na ten sezon. Na pewno nastąpiła wymiana „pokoleniowa” , ponieważ doszło kilku młodych zawodników.

 

Lista na pierwszy termin zgłoszeń zawiera 26 nazwisk, co niezmiernie cieszy zarówno organizatorów, uczestników jak i kibiców, gdyż rywalizacja będzie zacięta i widowiskowa.

1. Michał Całek BMW E30
2. Tomasz Dąbrowski BMW E30
3. Bartosz Grzelecki BMW E36
4. Mikołaj Jóźwiak BMW E36
5. Igor Kamiński BMW E36
6. Bartosz Krysmann BMW E36
7. Artur Lempert BMW E30
8. Marcin Lempert BMW E36
9. Karol Mirowski BMW E30
10. Ireneusz Muller BMW E36
11. Bartosz Palusko BMW E36
12. Szymon Rajczak BMW E30
13. Wojciech Smorawiński BMW E30
14. Krzysztof Warzeszkiewicz BMW E30
15. Adrian Wielowiejski BMW E36
16. Przemysław Wójcicki BMW E36
17. Karol Wyka BMW E36
18. Marcin Wydra BMW E30
19. Rafał Kazan BMW E36
20. Jacek Sokólski BMW E30
21. Tomasz Wierzowiecki BMW E30
22. Łukasz Janiak BMW E36
23. Paweł Malczak BMW E36
24. Robert Boruszak BMW E30
25. Grzegorz Pietrucha BMW E36
26. Paweł Lepert BMW E30

Jak można zauważyć, pojawiło się kilka znanych w motorsporcie nazwisk. Wojciech Smorawiński będzie bronił honoru utytułowanej rodziny, ale nie będzie to łatwe. Do cyklu dołączyli bowiem Bartosz Palusko po kilkuletnich startach na europejskich torach w BMW M3 GTR oraz w pucharze VW Castrol CUP. Zgłosił się także znany miłośnikom off roadu Robert Boruszak, który już pokazywał pazur na asfalcie Toru Poznań. Na szybkiego zawodnika zapowiada sie Bartosz Grzelecki – uzyskiwane na treningu czasy dobrze wróżą. Artur Lempert pojawi się na torze w asyście dwóch kolegów z teamu: brata Marcina Lemperta i Michała Całka. Artur rozbił nowe auto na prostej startowej, po głębokim uślizgu na ostatnim zakręcie. po treningu stwierdził jednak, że E30 bardziej czuje niż E36. Dobrze, że ma dwa egzemplarze, więc może wybierać. Michał przesiadł się do E30 po „Virniku” i był bardzo zadowolony. Mniej były zadowolone opony, które zniszczył ucząc się hamować E30. Kilka sezonów z absem zrobiło swoje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *