Leasing finansowy to coraz popularniejsza forma finansowania w Polsce. Dzięki niemu firmy i osoby prywatne mogą korzystać z nowoczesnego sprzętu bez konieczności angażowania dużej kwoty pieniędzy na zakup. W tym artykule przedstawimy korzyści wynikające z leasingu finansowego, a także omówimy zmiany, jakie czekają na tę formę finansowania w 2023 roku.

Co to jest leasing finansowy i jak działa?

Finansowy leasing to umowa, na mocy której leasingodawca przekazuje leasingobiorcy rzecz (np. samochód, sprzęt, maszyny), który będzie użytkowany przez określony czas w zamian za określoną opłatę. Po zakończeniu umowy, leasingobiorca ma możliwość wykupu sprzętu za określoną wartość. Dzięki temu forma ta jest bardzo korzystna dla firm i osób prywatnych, które potrzebują sprzętu, ale nie chcą angażować dużych kwot pieniędzy na jego zakup.

Dlaczego warto skorzystać z leasingu finansowego samochodu osobowego?

Leasing finansowy samochodu osobowego to coraz popularniejsze rozwiązanie dla osób prywatnych, którzy chcą korzystać z nowego samochodu, ale nie chcą lub nie mogą go kupić. Poznaj kilka powodów, dlaczego warto skorzystać z leasingu finansowego samochodu osobowego:

  • Mniejsze koszty niż w przypadku zakupu auta – leasing samochodu osobowego zwykle wiąże się z niższymi kosztami niż zakup własnego auta. W ramach umowy leasingowej zwykle płaci się jedynie miesięczną ratę leasingową, co pozwala uniknąć wysokich kosztów, jakie wiążą się z zakupem samochodu (np. wysokim wkładem własnym, kosztami kredytu itp.).
  • Mniejsze obciążenia związane z utrzymaniem samochodu – w ramach umowy leasingowej leasingodawca często pokrywa koszty serwisowania samochodu oraz ubezpieczenia OC i AC. Dzięki temu osoba korzystająca z leasingu nie musi martwić się o takie koszty, jakie wiążą się z utrzymaniem własnego samochodu.
  • Możliwość wymiany samochodu na nowszy modelleasing finansowy samochodu osobowego pozwala na wymianę samochodu na nowszy model po zakończeniu umowy leasingowej. Dzięki temu osoba korzystająca z leasingu może zawsze korzystać z nowoczesnego samochodu bez konieczności angażowania dużej kwoty pieniędzy.

Rekomendowane artykuły