Właściciele firm coraz chętniej decydują się na najem długoterminowy samochodów osobowych. Przyczyn jest kilka: atrakcyjne warunki finansowania auta, szeroka pomoc dodatkowych usług, a także brak konieczności kupienia pojazdu po wygaśnięciu umowy. Jeśli chcesz poznać szczegóły, co się kryje pod określeniem najem długoterminowy auta, to serdecznie zapraszamy do lektury. 

Czym jest najem długoterminowy samochodów osobowych?

Najem długoterminowy auta to wygodna forma finansowania auta, którą doceniają zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne. Wiele osób porównuje najem auta długoterminowy do leasingu, jednak porównując te dwie umowy widać znaczące różnice. 

Przede wszystkim w przypadku najmu długoterminowego samochodu osobowego, najemca może dopasować zakres umowy na najem auta długoterminowy do swoich potrzeb. Nie zachodzi zatem konieczność akceptacji warunków narzucanych, jak ma to często miejsce w przypadku chęci zawarcia umowy leasingowej. 

W zależności od indywidualnej preferencji najemca może zdecydować się na pakiet podstawowy, który i tak obejmuje już serwisowanie. W ramach pakietów dodatkowych najem długoterminowy samochodów osobowych może obejmować również usługę assistance.

Najem długoterminowy auta a tradycyjny leasing

Według statystyk opublikowanych przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów najem auta długoterminowy jest popularniejszą formą niż tradycyjny leasing.

Okazuje się, że umową na najem długoterminowy auta jest objętych prawie 75% pojazdów, wchodzących w skład flot polskich przedsiębiorców. Z pewnością przyczyną tak dużej przewagi na rynku nad leasingiem jest to, że najem auta długoterminowy zdejmuje odpowiedzialność opłacania serwisów ASO i usług dodatkowych tj. wymiana opon i serwis. 

Najem długoterminowy auta oferuje zatem niesamowitą wygodę dysponowania pojazdem i zobowiązuje wypożyczalnie do realizowania usług dodatkowych.

Najem auta długoterminowa jako atrakcyjna propozycja dla właścicieli firm

Wymienione powyżej zalety sprawią, że najem długoterminowy samochodów osobowych jest świetną propozycją dla przedsiębiorstw, które chcą kontrolować koszty finansowania pojazdów, a także nie chcą we własnym zakresie realizować serwisowania. 

Rekomendowane artykuły