Bezpłatne Osoba Ręka Na Kierownicy Zdjęcie z galerii

Od jakiegoś czasu faktoring dla transportu boryka się z problemem powielania wielu mitów. Wśród firm pojawiają się opinie, że to usługa kierowana jedynie dla dużych firm. Kolejnym mitem są wysokie koszty, które powodują, że faktoring dla transportu jest koniec końców nieopłacalny. Aby wyprowadzić wiele osób z błędu, postanowiliśmy napisać artykuł, który obala mity. Czym jest zatem faktoring dla transportu i jakie ma zalety? Odpowiedzi znajdziesz w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury.  

Na czym polega faktoring dla transportu?

Usługa, jaką jest faktoring dla transportu, polega na wykupie nieprzeterminowanych należność od klienta, świadczącego usługi na innych kontrahentów. W praktyce wierzytelności zostają zamienione w gotówkę. Usługa jest odpowiedzią na faktury, które mają zbyt długi termin płatności. 

Chodzi głównie o dokumenty z terminem płatności, wynoszącym aż 60 dni, które występują w transporcie. Faktoring dla transportu tak naprawdę pozwala wykonawcy uzyskać szybciej wynagrodzenie za usługę czy wydany towar. Dzięki temu przedsiębiorstwo transportowe nie musi się bać o utratę płynności finansowej, która może wystąpić, jeśli firmy musiałaby czekać na środki finansowe, aż 2 miesiące. 

Warto wspomnieć, że to firma faktoringowa ponosi ryzyko takiej transakcji, dlatego musi dopilnować, aby kontrahent opłacił należność w terminie. 

Faktoring dla transportu – dlaczego jest tak popularny?

Ogromną zaletą, jaką ma faktoring dla transportu, to fakt, iż ryzyko niepowodzenia transakcji i pojawienia się długu ponosi firma faktoringowa. W transporcie standardowo występują faktury z terminem płatności do 60 dni, natomiast zdarzają się kontrahenci, którzy wystawiają faktury z terminem 90 dni. Faktoring dla transportu jest również popularny ze względu na to, że funkcjonuje na podstawie mikroprzedsiębiorstw. 

Jakie zalety ma faktoring dla transportu?

Decydując się na faktoring dla transportu, jako właściciel przedsiębiorstwa nie musisz martwić się o utratę płynności finansowej. Co więcej, taki sposób rozliczania się z kontrahentami, pozwala na rozszerzenie bazy klientów bez ryzyka, że nie zapłacą oni już po finalizacji pierwszego zlecenia. 

Rekomendowane artykuły